sobota 11. března 2017

YOLI narozeniny

Dne 7. 3. 2017  v Café Kampus proběhla oslava třetích narozenin vydavatelství YOLI! Jako vždy jsme očekávali obyčejné narozeniny s dárky, dortem a svíčkami i miliony gratulací, ovšem jako i minulý rok nás Yoli velmi mile překvapilo a ani jedna nelitujeme, že jsme se zúčastnily!
Oslava se již tradičně konala v kavárně Café Kampus, kde se někteří začali scházet o něco dříve, ačkoliv oficiální začátek měl být až ve čtyři hodiny odpoledne. My samy jsme pro jistotu dorazily s předstihem mezi prvními, i když popravdě jsme se spíše nemohly dočkat.
Hned u vstupu nás nadšeně s přátelským úsměvem přivítal Radek Blažek z nakladatelství a předal nám dárek na přivítanou, což nás obě mile potěšilo. Na originalitě si Yoli dalo velmi záležet, látková taška a tužka, oboje s jejich krásným logem motýla, už na první pohled díky své jedinečnosti připoutá pozornost všech. Co nás ale velmi mile překvapilo, byla limitovaná sběratelská edice knihy s názvem „Láska v prachu a hvězd“, která má oficiálně vyjít v dubnu tohoto roku. Kniha už na první pohled vypadá lákavě a nemůžeme se dočkat, až se do ní obě pustíme!
Po vstupu jsme se usadily k jednomu ze stolů s našimi přáteli. Volný čas do oficiálního začátku jsme využily ve foto koutku anebo jsme si sdělovali, co nového za knižní objevy máme, prostě všemi postřehy z knižního světa.
Když už nás tam sedělo bezmála 50 a všichni měli za to, že jsme všichni, Radek začal svou perfektně nacvičenou úvodní řečí. Stručně shrnul, co všecho za ty tři krásné roky nakladatelství stihlo, jaké knihy vyšly v roce 2016 a zmínil i akce, které Yoli pro své fanoušky uspořádalo. Prozradil nám i nějaké novinky roku 2017:
·        dubnové knihy Váha vesmíru (Holding up the univers) od Jennifer Nivenové, autorky Všech malých zázraků, a již zněměná Láska v prachu hvězd, jejíž recenzní výtisk budete moct na našem blogu vyhrát,
·        květnovou knihu o módě jménem Lookbook,
·        červnové Možná jednou (Maybe someday) od Colleen Hoover, autorky Odvrácené tváře lásky a 1. Yoli české knihy Bez naděje, a Horečka od Jamese Dashnera, která by měla být dalším prequelem samotné série Labyrint a
·        červencové romantické knihy Tisíc polibků od Tillie Coleové.
Po proslovu jsme měly tu čest slyšet ukázku z knihy Váha Vesmíru čtenou Radkem představujícího Jacka a jeho kolegyní Anežkou jako Libby, čímž nás už předem vtáhli do děje a připravili na další knihu, kterou si budeme muset do našich poliček pořídit (i kdyby se nám tam neměla vejít).


(Zdroj: https://www.facebook.com/nakladatelstviYOLI/photos/a.1629990073713426.1073741839.397601030285676/1629992740379826/?type=3&theater)

Bouřlivý potlesk můj dojem potvrdil a na řadu přišel ultratěžký kvíz. No, možná ne tak extrémně náročný, koneckonců oběma se nám poštěstilo vyhrát knihu, ale některé zapeklitosti byly neskutečně šokující (například kolik stran mají doposud vydané Yoli knihy dohromady, nebo na které Yoli knize je chyba v logu). Připravené výhry však byly velkou motivací:
 (Zdroj: https://www.facebook.com/nakladatelstviYOLI/photos/a.1629990073713426.1073741839.397601030285676/1629992973713136/?type=3&theater)

Poté jsme se dostali k tomu nejlepšímu, sladké tečce aneb nádhernému dortu, o kterém se několik účastníků oslavy vyjádřilo: „Je skoro škoda ho sníst.“ Letos cukráři vsadili na čokoládu a višně, čímž si podmanili naše chuťové buňky.Při mlsání jsme si všichni mysleli, že tohle je konec a kromě povídání o knihách s ostatními i členy Yoli nakladatelství už nás nic nečeká, jenže v tu chvíli se Radek vytasil s něčím, co nám všem vzalo dech. Jako poslední dárek, a podle mě nejoriginálnější ze všech, jsme každý z nás dostali překrásné Yoli ponožky! Nám se dokonce líbily natolik, že jsme mu sdělovaly, že je nám až líto v nich chodit, jak jsou krásné, ale nakonec jsme si je přeci jen oblékly pro společnou fotku, protože takovou jedinečnost je třeba zdokumentovat!Bohužel, večer přišel velmi brzy a naše početná skupinka se nakonec pomalu rozcházela. My přišly mezi prvními, tudíž jsme odcházely jako poslední, ale i tak nás mrzelo, že už musíme jít. Oslavu jsme si neskutečně užily, předčila naše očekávání a rozhodně se těšíme na další Yoli akci.
A nakonec bychom chtěli tomuto mladému nakladatelství popřát všechno nejlepší, hodně nových čtenářů, spoustu báječných knih a hlavně úspěch, protože díky nim máme v knihovně jedinečné kousky. Yoli, buď takové, jaké jsi, nebo ještě lepší, a my ti budeme navždy věrní.

Upovídaná Ella a Podivná Rí

Žádné komentáře:

Okomentovat